Rezultati

2018

Bron v dvojicah na Evropskem prvenstvu do 16 let

Živa Falkner in Tjaša Klevišar sta na Evropskem prvenstvu, v starostni kategoriji do 16 let v Moskvi, v konkurenci dvojic osvojili bron.

V konkurenci posameznic je Živa nastope končala v osmini finala. Tu jo je s 6-2 6-1 premagala Latvijka Patricija Spaka.

V Firencah vse do polfinala

Živa Falkner je navdušila s predstavami na mladinskem ITF turnirju 2. ranga v Firencah, kjer se je uvrstila v polfinale.
Polfinale in finale v Indiji

Živa Falkner je odlično začela sezono 2018, kar je dokazala na dveh mladinskih ITF turnirjih v Indiji. Na prvem, ki je potekal Chandigarhu, se je kot nepostavljena igralka med posameznicami uvrstila v polfinale.

2017

S finalom v Kranju do uspeha kariere

Živa je osvojila 2. mesto na ITF mladinski lestvici do 18 let. Edina slovenska predstavnica v zaključnih obračunih posamične konkurence na mladinskem ITF turnirju v Kranju.
Srebro na olimpijskem festivalu evropske mladine

Živa Falkner in Pia Lovrič sta osvojili srebro v dvojicah na olimpijskem festivalu evropske mladine v Győr-u.
Zmaga v dvojicah na mladinskem ITF turnirju v Izraelu

Živa Falkner je na mladinskem ITF turnirju 5. ranga v Izraelu skupaj s Pio Lovrič slavila zmago v kategoriji dvojic. V finalu sta v treh nizih s premagali Latvijki Darjo in Marijo Semenistajo.

2016

Na vrhu končne evropske lestvice do 14 let v 2016

Živa se je po objavi končne mladinske lestvice Tennis Europe do 14 let za sezono 2016 uvrstila na prvo mesto te lestvice. Na sam vrh se je zavihtela skupaj z Belorusinjo Viktoriyo Kanapatskayo in Rusinjo Avelino Sayfetdinovo.
Četrta na evropskem mastersu in priznanje za fair play

Živa, ki se je oktobra v Italiji kot edina Slovenka uvrstila na masters Tennis Europe v starostnih kategorijah do 14 in 16 let, je nastope v svoji kategoriji, torej do 14 let, končala na 4. mestu. Poleg odlične uvrstitve je na turnirju prejela tudi posebno priznanje za fair play.
Med najboljšimi na evropskem prvenstvu

Na evropskem mladinskem posamičnem prvenstvu do 14 let, ki je julija potekalo v Plznu na Češkem, je Živa v igri dvojic skupaj s Pio Lovrič iz Slovenije osvojila tretje mesto, med posameznicami pa se je Živa uvrstila med prvih pet igralk tega pomembnega mednarodnega turnirja.
Tretja na prestižnem turnirju v Parizu

Na prestižnem mednarodnem turnirju Tennis Europe prvega ranga, BNP PARIBAS Cup, ki je julija potekal v Parizu, se je Živa v igri posameznic uvrstila na tretje mesto. V polfinalni tekmi je bila od Žive močnejša prva nosilka turnirja Kitajka Qinwen Zeng.
Zmagovalka turnirja 1. ranga na Slovaškem

Na turnirju Tennis Europe prvega ranga do 14 let, ki je maja potekal v Piestanyju na Slovaškem, se je Živa pomerila s šestimi močnimi igralkami, med katerimi je bila tudi prva nosilka turnirja, Slovakinja Romana Cisovska, ki jo je Živa v finalni tekmi premagala v treh setih. V dvojicah sta z Latvijko Kamilo Bartone osvojili drugo mesto.
Na češkem dvakrat drugo mesto

Na mednarodnem turnirju Tennis Europe prvega ranga, ki je maja potekal v Rakovniku na Češkem, je Živa v kategoriji deklet do 14 let osvojila dve drugi mesti – med posameznicami se je v finalu pomerila z Britanko Holly Fisher, v igri dvojic pa je tudi tokrat igrala skupaj s Pio Lovrič iz Slovenije.
Na Portugalskem zmaga v dvojicah

Živa se je marca udeležila mednarodnega turnirja Tennis Europe prvega ranga v Portu na Portugalskem, kjer je v kategoriji deklet do 14 let skupaj s Pio Lovrič iz Slovenije  slavila zmago v dvojicah, v igri posameznic pa se je Živa uvrstila v četrtfinale.
Dvakratna državna prvakinja do 14 let

Na dvoranskem državnem prvenstvu, ki je januarja potekalo na Otočcu, je Živa v kategoriji deklet do 14 let osvojila prvo mesto med posameznicami, zmago pa je skupaj s Pio Lovrič (TK Domžale) slavila tudi v dvojicah.

2015

Zmaga tudi v Mariboru

Živa je na mednarodnem turnirju Tennis Europe Grawe, ki je maja potekal v Mariboru, vnovič prikazala kakovostno teniško igro in suvereno zmagala v igri posameznic.
Zmagovalka v Zagrebu

Živa je slavila izjemno zmago v kategoriji posameznic na mednarodnem turnirju Tennis Europe do 14 let – Grill Open v Zagrebu. Omejeni turnir velja za tekmovalno enega najmočnejših mednarodnih turnirjev v širši regiji.
V Švici zmaga v dvojicah

Živa je mednarodnem turnirju Tennis Europe do 14 let, ki je potekal v Oetwill an See v Švici, v kategoriji dvojic zmagala skupaj s Helene Pellicano iz Malte, med posameznicami pa se je uvrstila med prvih osem igralk turnirja.
Državna prvakinja in podprvakinja do 14 let

Živa si je na državnem prvenstvu v kategoriji deklet do 14 let med posameznicami priborila mesto podprvakinje, v dvojicah pa je postala državna prvakinja. Rezultati so toliko bolj zgovorni ob dejstvu, da je Živa z letom 2015 vstopni letnik v kategoriji in je na državni ravni posegla po najvišjih mestih.
V Beogradu zmagovalka v dvojicah

Vodilni igralki na lestvici Teniške zveze Slovenije v starostni kategoriji do 14 let Živa Falkner in Pia Lovrič sta na mednarodnem turnirju Tennis Europe do 14 let v Beogradu v konkurenci dvojic suvereno zmagali. V finalu sta premagali prvi nosilki turnirja, Turkinji Zeynep Erman in Betino Tokac.

2014

Zmagovalka mastersa do 12 let

Izjemno uspešno leto 2014, v katerem je Živa osvojila kar 9 naslovov na mednarodnih turnirjih Tennis Europe, je zaključila še z zmago na zaključnem turnirju na Otočcu, na katerem se je pomerilo 12 najboljših igralk v Sloveniji v kategoriji do 12 let.
Dvojna zmaga v Franciji

Živa je dvojno zmago slavila tudi na mednarodnem turnirju Tennis Europe do 12 let v Bordeauxu v Franciji. V igri dvojic sta zmagali skupaj z obetavno maltežanko Helene Pellicano, v igri posameznic pa je Živa premagala takrat prvo francosko igralko do 12 let Cecile Morin.
Prvič dvojna mednarodna zmaga

V letu 2014 je Živa osvojila tudi prvo dvojno mednarodno zmago, tako v igri posameznic kot v dvojicah. Na mednarodnem turnirju Tennis Europe v Kopru se je dvojnega uspeha veselil tudi Živin trener Gordan Janković.
Prva mednarodna zmaga

Svoj prvi mednarodni naslov Tennis Europe do 12 let je Živa osvojila pri enajstih letih z zmago na mednarodnem turnirju, ki je potekal v Čakovcu na Hrvaškem. V finalni tekmi je premagala izjemno obetavno hrvaško igralko Noo Krznarić.

2013

Dvojna državna prvakinja do 12 let

Živa je kot prva deklica v Sloveniji že pri desetih letih v kategoriji deklic do 12 let osvojila svoj prvi, kar dvojni naslov državne prvakinje. Zmago je slavila tako v igri posameznic kot tudi v dvojicah.