O Živi

Živa je prva slovenska teniška igralka, ki v svojih starostnih kategorijah dosega tako odlične mednarodne uspehe. Po mnenju strokovnjakov in glede na rezultate, ki jih je dosegla, nedvomno sodi v kategorijo perspektivnih vrhunskih športnic svetovnega kova.

Pot, ki si jo je izbrala, je naporna in ob vseh šolskih obveznostih zahteva veliko prilagajanja in odrekanja, vsakodnevnih teniških in kondicijskih treningov ter potovanj na turnirje, zlasti v tujino. S svojim talentom, predvsem pa z vsakodnevnim predanim delom, vztrajnostjo in neomajno močjo izjemne tekmovalke je Živin cilj vseskozi jasen – postati želi najboljša teniška igralka na svetu.

Živa Falkner je teniški lopar v roke prvič vzela pri štirih letih, ko so jo starši vpisali v teniški vrtec Teniškega kluba Krka Otočec. Energična deklica, ki so ji bile blizu igre z žogo, je zelo hitro pokazala, da ima poleg talenta za teniško igro tudi ogromno trdne volje za številne treninge, ki pripeljejo do najboljših rezultatov na tekmovanjih.

Že na prvi tekmi, ki jo je v domačem klubu odigrala pri rosnih petih letih, je z borbeno in predano igro dokazala, da je rojena tekmovalka. Z vsakih dnem bolj zavzetim pristopom na treningih je v mladi športnici rasla tudi velika želja po prvem pokalu. Tega je osvojila pri šestih letih v okviru tekmovanja v otoškem klubu. Nato se je začela pod budnim očesom prvega trenerja Gorana Jelena in kasneje Gordana Jankoviča, ki jo trenira še danes, redno udeleževati tekmovanj v okviru Teniške zveze Slovenije. S svojo igro, ki jo je dokazovala z odličnimi rezultati, je bila dominantna v vseh kategorijah teniške igre za najmlajše tekmovalce v Sloveniji in tako do desetega leta osvojila več kot 50 različnih pokalov in priznanj. Kot prva deklica v Sloveniji je že pri desetih letih postala dvojna državna prvakinja v kategoriji do 12 let, prvi mednarodni naslov Tennis Europe do 12 let je osvojila pri enajstih letih, na prestižnem mednarodnem turnirju Orange Bowl na Floridi pa se je v kategoriji deklet do 12 let uvrstila med 16 najboljših tekmovalk turnirja.

Danes je Živa Falkner pri 14 letih najuspešnejša tekmovalka Teniškega kluba Krka Otočec, najboljša igralka v svoji kategoriji v Sloveniji ter med osmimi najboljšimi igralkami Evrope. Z doseženi rezultati sodi v sam vrh slovenskega, evropskega in svetovnega tenisa. V letih 2014 in 2015 je osvojila 13 naslovov na mednarodnih tekmovanjih Tennis Europe, v letu 2016 pa je zelo uspešno nastopala na turnirjih prvega ranga Tennis Europe. Kakovostno igro je potrdila z uvrstitvijo v četrtfinale evropskega posameznega prvenstva in z nastopom na zaključnem mastersu osmih najboljših igralk v Evropi, na katerem je osvojila končno 4. mesto, organizatorji pa so ji podelili še priznanje Fair play za zgledno obnašanje na turnirju in pripravljenost igrati z invalidnimi igralci.

Živa redno nastopa tudi za slovensko državno reprezentanco na mednarodnih tekmovanjih. Julija 2016 so se tako dekleta do 14 let najprej uvrstila na finale ekipnega evropskega prvenstva, odlični rezultati pa so jih popeljali še na svetovno ekipno prvenstvo, na katerem so osvojile končno 10. mesto.