Živa Falkner - Polfinale in finale v Indiji

Polfinale in finale v Indiji

15 januarja, 2018

Živa Falkner je odlično začela sezono 2018, kar je dokazala na dveh mladinskih ITF turnirjih v Indiji. Na prvem, ki je potekal Chandigarhu, se je kot nepostavljena igralka med posameznicami uvrstila v polfinale, na poti do tja pa izločila 4. in 7. nosilko turnirja. V polfinalu je igrala s 15-letno vrstnico iz Velike Britanije Emmo Raducanu in izgubila z 2-6 3-6. Raducanova je v letu 2017 že osvojila dva turnirja 4. ranga, na drugi strani je najboljši Živin dosežek v karieri finale ITF turnirja 4. ranga, lani v Kranju.

Na mladinskem ITF turnirju 2. ranga, ki je potekal v New Delhiju, pa se je Živa s soigralko iz Turčije Selin Ovnuc uvrstila v finale konkurence dvojic, kjer sta igrali s Francozinjama Sophio Biolay in Marqaux Rouvroy. Francozinji sta bili za las boljši in sta zmagali z rezultatom 4-6 6-0 10-7. Med posameznicami je Živa v drugem krogu tega turnirja izgubila z 2. nosilko iz Tajske, Mai Napatt Nirundorn, ki je 114. igralka mladinske svetovne teniške lestvice.

Živa se je po odličnih nastopih na obeh turnirjih v Indiji na svetovni mladinski lestvici ITF povzela že na 184. mesto.